Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > کارگاه آموزشی "سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی (سجاد) "در شمالغرب کشور به میزبانی استان زنجان برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی "سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی (سجاد) "در شمالغرب کشور به میزبانی استان زنجان برگزار شد

 

 در این مراسم مهندس جعفری معاون فناوری اطلاعات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه گفت: هم اکنون سامانه جامع آموزشی این واحد دانشگاهی (سجاد) قریب به 700 هزار کاربر دارد.

بهمن جعفری روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی با اشاره به اینکه سامانه جامع آموزشی سیستم یکپارچه این واحد دانشگاهی در دانشگاه های تحت پوشش فعال شده است، افزود: این سامانه از سال 90 در این واحد دانشگاهی فعال و توسط متخصصان و برنامه ریزان امر طراحی و پیاده سازی شده است.

وی یادآوری کرد: نمونه سامانه جامع آموزشی دانشگاه علمی و کاربردی در کشور کم نظیر است و جز یکی از پر بازدیدترین سامانه های برتر در کل وب سایت های کشور به شمار می رود.

جعفری با بیان اینکه بیش از 200 قانون و دستورالعمل و بخشنامه آموزشی در این سامانه پیاده شده است، افزود: ابزار اجرای قوانین آموزشی باتوجه به گستردگی مراکز علمی کاربردی کشور این امکان را ایجاد کرده که این قوانین به صورت یکپارچه امکان نظارت بهتر در دانشگاه ها را فراهم کند.

وی اظهار کرد: آموزش های ارایه شده به کارکنان دانشگاه علمی و کاربردی کشور در راستای استفاده بهینه و مطلوب از سیستم آموزشی به گروه های هدف است.

معاون فناوری اطلاعات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه ادامه داد: یکپارچگی دیتا، اجرای یکپارچه قوانین در دانشگاه و اعمال نظارت بالادستی دانشگاه مرکزی بر مراکز تحت پوشش از محاسن اجرای این سیستم آموزشی است و نظارت چابک تر و با نیروی انسانی خیلی کمتر اعمال می شود.

وی ابراز کرد: هم اکنون دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار پویا و فعال بوده و همواره این سامانه مطابق با قوانین جدید آموزشی که از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام می شود، بروز رسانی می گردد.

جعفری افزود: یکی از رسالت های دانشگاه علمی و کاربردی که به عنوان دانشگاه نسل سوم شناخته می شود کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه حمایت از ایده ها و ابتکارات نوین دانشجویان را در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: همه ساله جشنواره اختراعات و ابتکارات در این واحد دانشگاهی با هدف جمع کردن خلاقیت های نوین مبتکران برای پیشبرد و به کارگیری و ثمربخش در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه آی سی تی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان، از برگزاری اولین کارگاه آموزشی سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربری (سجاد) در زنجان خبر داد و گفت: این کارگاه با هدف افزایش استانداردسازی و ارتقاء کیفیت در آموزش با هماهنگی بین کارکنان و کارشناسان با رویکرد برنامه فن‎آوری اطلاعات در سامانه سجاد در استان برگزار می‎شود.

محمد فتحی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‎هایی که امسال در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی جزو برنامه‎های اجرایی قرار گرفت و به صورت جدی‏تر دنبال شد بحث افزایش ارتقای کیفیت آموزش مراکز مالی و استانداردسازی آموزش در این دانشگاه است که این دانشگاه به عنوان دانشگاه کارآفرین و نسل سوم با سیاست ورود آموزش در بحث کارآفرینی و آموزش در بحث تقاضامحور است که با ماموریت‎گرایی فعالیت می‌‎کند.

وی افزود: همه رشته‎ها و همین‌طور مراکز تاسیسی در این دانشگاه بنا به تقاضای دستگاه‎های مربوطه به صورت دولتی، غیردولتی و خصوصی و عمومی ایجاد شده است و این دیدگاه نادرستی است که ما فکر کنیم این دانشگاه بدون داشتن برنامه‌ریزی و نیازسنجی اولیه تاسیس شده است، چرا که با توجه به موقعیت فعلی کشور تعداد بیکاران یکی از معضلات کشور به شمار می‎آید که در این بین تعداد قشر بیکار تحصیل‎کرده دانشگاهی زیاد است، لذا باید نگاه ویژه‎ای به این مقوله داشته باشیم.

فتحی تصریح کرد: در هر حال حاضر 1750 مرکز دانشگاه علمی‌کاربردی در کشور وجود دارد که باید در جهت تقویت و ارتقای کیفیت و همچنین استانداردسازی آن با توسعه فناوری روز همت گمارد که در این عرصه نیازمند تقویت زیرساخت‏ها هستیم که یکی از این زیرساخت‌ها شامل تقویت حوزه فناوری اطلاعات و همچنین خدمات آموزشی دانشگاه است که هر اندازه بتوانیم در این عرصه با موفقیت گام برداریم می‎توانیم خدمات مطلوبی به دانشجویان ارائه دهیم.

وی در خصوص برگزاری اولین کارگاه آموزشی سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی (سجاد) در زنجان اظهار کرد: این کارگاه با هدف ارتقاء سطح کیفی و توسعه سامانه سجاد با حضور هفت استان که شامل آذربایجان‌غربی و شرقی، اردبیل، قزوین، کردستان، گیلان و زنجان است که با حضور 170 نفر شرکت‌کننده در راستای استانداردسازی و کیفیت‎‏افزایی با هم‎افزایی و ایجاد هماهنگی بین کارکنان و کارشناسان این مراکز و با رویکرد افزایش فناوری اطلاعات در سامانه سجاد برگزار می‌شود که استان زنجان به دلیل اینکه از موقعیت استاندارد در بحث آموزشی و همچنین فراهم بودن فضای مناسب برخوردار است میزبانی اولین کارگاه آموزشی را بر عهده گرفته است.

فتحی عنوان کرد: سامانه سجاد یکی از بزرگ‌ترین افتخارات این دانشگاه به شمار می‎آید، چرا که طراحان این سیستم و کارشناسان همگی بومی هستند که در مجموع هر سیستمی و هر مجموعه‎ای برای رفع مشکلات و تلاش به سوی موفقیت نیازمند مشارکت و تعامل است که بتواند افزایش کیفیت مطلوبی را در این عرصه داشته باشد که سامانه سجاد نیز با توجه به استانداردسازی و افزایش کیفیت آموزشی می‌تواند زیرساخت‏های خود را در این عرصه تقویت کند.

 


١٥:٢٩ - ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٤    /    عدد : ١٩٠٠٦    /    تعداد نمایش : ١٧٨٥